Pomarańczowy dzień u Biedroneczek

Realizując program Optymistyczne Przedszkole zorganizowaliśmy w naszej grupie „ Pomarańczowy dzień”. W tym dniu wszystkie dzieci zaproszone zostały na urodziny MARCHEWKI, dlatego każda Biedroneczka otrzymała opaskę z marchewką i wspaniale świętowaliśmy – śpiewaliśmy „ Sto lat”, składaliśmy życzenia i tańczyliśmy w parach jak w naszej piosence „ Urodziny marchewki” . Biedroneczki poznały kolor pomarańczowy i rozpoznawały, nazywały warzywa i owoce w /w kolorze: pomarańcze, mandarynki, marchewkę: surową i gotowaną – degustowały wszystko i próbowały dostrzec różnice smakowe i jakościowe. Biedroneczki wspaniale poradziły sobie także z quizem marchewkowym. Dzieci z uwagą wysłuchały baśni „ O księżniczce Alince i rycerzu Witaminku” – poznały walory zdrowotne warzyw i owoców, a przede wszystkim dowiedziały się o tym, iż w marchewce ukryta jest witamina A. Następnie dzieci zapoznane zostały z tarką i przy pomocy nauczyciela próbowały potrzeć marchewkę, zwracając uwagę na zachowanie bezpieczeństwa. Przy pomocy pań wykonaliśmy surówkę z marchewki i jabłka, która wszystkim bardzo smakowała. Ale była pyszna, zdrowa i witaminowa. Rycerz Witaminek pewnie się cieszył i chwalił nasze wybory żywieniowe. Brawo!!!
2017-05-02, 23:18 Beata Koj Zgłoś naduzycie