SŁONECZKA - 4 - 5 LATKI

CO SŁYCHAĆ U SŁONECZEK?

Grupa II Słoneczka w nowym roku przedszkolnym.
Serdecznie witamy wszystkich rodziców i dzieci w nowym roku szkolnym w naszym Optymistycznym Przedszkolu „Tęczowa piątka” i w naszej optymistycznej i radosnej rozśpiewanej grupie „Słoneczek” w nowej pięknej Sali, wreszcie awansowaliśmy na „średniaków”. Witamy serdecznie panią Małgosię Gasz, która wraz ze mną będzie prowadzić naszą grupę, choć dzieci już dobrze znają panią Małgosię z zabaw i zajęć z poprzedniego roku . Naszą grupę wspierają dalej w różnych działaniach i czynnościach pani Beatka i pani Jola. Wrzesień już za nami wiele zabaw, spotkań i uroczystości, Dzieci nie dawno uczestniczyły w „Dniu Przedszkolaka” i specjalnie przygotowanym przedstawieniu „Przedszkolaki rozrabiaki” przygotowanym przez nauczycieli i personel przedszkola, gdzie w humorystyczny sposób rozpoznawały pozytywne i negatywne zachowania, utrwalając tym samym kodeks norm i zachowań. Za nami również udział w Marszobiegu zorganizowanym przez Arcerol- Mittal, w którym wszystkie dzieci chętnie brały udział, zważywszy na szczytny cel tej akcji, jedne biegnąc, inne idąc pokonały zamierzony dystans. W ubiegłym tygodniu spotkaliśmy się wspólnie z rodzicami na „Kartofelkowym festynie”, na którym wspólnie bawiliśmy się, uczestniczyliśmy w różnych konkursach i zawodach sportowych, przy muzyce i zabawach pana Tomka oraz degustacji pysznych sałatek za które serdecznie dziękujemy rodzicom. Wiele następnych atrakcji przed nami w najbliższych miesiącach, wiele zabaw, zadań i zdobywania nowych umiejętności. Wprowadzony został program autorski „Świat czytania i muzyki” dzięki któremu, dzieci każdego tygodnia poznają nowe wyrazy. W tym roku priorytetem będą zabawy i działania matematyczno- przyrodnicze w oparciu o metodę Froebla. Nie zabraknie również innych oddziaływań, które uwielbiają dzieci, tj: teatrzyki, inscenizacje, zabawy muzyczno- taneczne, zabawy ruchowe, różne formy plastyczne, które pani Małgosia poprowadzi przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Zdzieszowicach w projekcie „Cztery pory roku w przyrodzie i plastyce”. To wszystko zgodnie z założeniami naszego Optymistycznego i Bezpiecznego Przedszkola, naszymi głównymi założeniami. Wszystkim dzieciom, życzymy miłej zabawy a rodzicom dobrej współpracy z nami w tak ważnym kształtowaniu osobowości i wspieraniu rozwoju naszych dzieci.