PRZEDSZKOLAKI KOLĘDUJĄ U SENIORÓW

Przedszkolaki Publicznego Przedszkola nr 5 kolędują dla seniorów.

Dnia 11.12.2012 r. na zaproszenie Pani Gizeli Paleta dzieci z najstarszej grupy „Tygryski” z Publicznego Przedszkola nr 5 odwiedziły pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu „Jarzębina” i przedstawiły montaż słowno–muzyczny o tematyce świątecznej z okazji spotkania „opłatkowo–kolędowego”. Okazja była szczególna gdyż w spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście z podobnych placówek z Kędzierzyna – Koźla: „Magnolia”, „Pod brzozą” i „Wrzos” oraz „Stokrotka” ze Zdzieszowic.

Szczególnymi gośćmi byli też: Burmistrz Zdzieszowic – Dieter Przewdzing oraz dyrektor opieki społecznej Renata Nachtygal. Naszych przedszkolaków czekało więc nie lada zadanie. Występ przed tak szerokim gronem zaproszonych gości zobowiązuje do szczególnej perfekcji.

Dzieci pod kierunkiem swoich wychowawczyń: pani Ilony Grolik i Małgorzaty Gasz, które przygotowały scenariusz i repertuar prezentowanych kolęd i pastorałek, przy dużym wsparciu pani Urszuli Mazurek stanęły na wysokości zadania pięknie zaprezentowały się przed tak Szanowną Publicznością. Świadczą o tym szczere wyrazy uznania wypowiedziane przez Pana Burmistrza Zdzieszowic, Panią Dyrektor Opieki Społecznej oraz podziękowanie wystosowane przez Panią G. Paleta - organizatora spotkania, do dyrektora naszego Przedszkola Z. Węglarskiej.

Na zakończenie przedstawiciele zaproszonych Domów otrzymali życzenia świąteczne na specjalnie przygotowanych kartkach świątecznych. Dzieci zaś otrzymały w podziękowaniu całą torbę słodkości.

W imieniu wychowawczyń grupy i dzieci dziękujemy serdecznie za tak miłe przyjęcie i szczere wyrazy uznania. Cieszymy się, że mogliśmy stworzyć świąteczny klimat i wprowadzić uczestników spotkania opłatkowego w szczególny świąteczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy wszystkim jeszcze raz zdrowych i radosnych Świąt spędzonych w gronie rodzinnym i przyjaciół oraz Szczęśliwego Nowego 2013 roku.

Pozdrawiamy! Dzieci i personel Optymistycznego Publicznego Przedszkola nr 5 w Zdzieszowicach.

Ilona Grolik – wychowawca grupy „Tygryski”
Relacja 2013-01-19, 21:50 | autor: Ilona Grolik