FESTIWAL PIOSENKI - PRZEDSZKOLAK 2012

XIV Festiwal Piosenki Przedszkolnej – PRZEDSZKOLAK 2012

24.11 2012 r. w sobotę w sali widowiskowo-kinowej w zdzieszowickim kinie „Odrodzenie” odbył się XIV Festiwal Piosenki Przedszkolnej – PRZEDSZKOLAK 2012, organizowany przez M-GOKSiR przy współpracy z Radą Pedagogiczną Optymistycznego Publicznego Przedszkola nr 5 w Zdzieszowicach. Na festiwal przybyło wielu młodych artystów z opiekunami i rodzicami z wszystkich przedszkoli w gminie.

Po krótkim powitaniu odbyły się występy dzieci w różnych kategoriach wiekowych: dzieci 4,5 i 6 letnie. Zaczęto od solistów z kategorii 6 latki, w którym wystąpiły: PP nr 3, PP nr 5, PP nr 6, Katolickie Przedszkole Niepubliczne oraz oddział przedszkolny przy PSP w Krępnej.

Następnie wystąpili soliści z kategorii wiekowej 4 latki z PP nr 2, PP nr 3, PP nr 5, PP nr 6, Katolickiego Przedszkola Niepublicznego, PP w Żyrowej oraz PP z Rozwadzy.

Po wspaniałych występach solistów przyszła kolej na duety z kategorii wiekowej 5 latki z PP nr 3, PP nr 5, PP nr 6, oddziału zamiejscowego PP nr 6, Katolickiego Przedszkola Niepublicznego, oddziału przedszkolnego w PSP w Januszkowicach i PP w Żyrowej. Na koniec wystąpiły zespoły z kategorii wiekowej 6 latki z PP nr 2, PP nr 3, PP nr 5, PP nr 6, Katolickiego Przedszkola Niepublicznego, PP w Żyrowej.

Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i wystąpiły bardzo profesjonalnie. Na scenie nie zabrakło dobrze dobranej choreografii i dobrej piosenki. Przebrania małych artystów były odpowiednio dobrane do treści wykonywanych piosenek. Towarzyszyły im także instrumenty muzyczne takie jak: tamburyna, grzechotki, drewienka, trójkąty, a także flażolety jako akompaniament do wykonywanych utworów z profesjonalnym podkładem muzycznym.

Wszyscy młodzi wykonawcy byli bacznie obserwowani przez jury, w skład którego wchodzili nauczyciele z PP nr 3, PP nr 5 i PP nr 6. Jury w trakcie obrad brało pod uwagę dobór repertuaru, kulturę muzyczną oraz efekt sceniczny. W przerwach między występami poszczególnych kategorii wiekowych ogłosili, że wszystkie dzieci pięknie śpiewały swoje piosenki, więc zasłużyły na pierwsze miejsca.

W trakcie obrad jury, występował gościnnie zespół taneczny KAMELEON z PSP nr 1 pod opieką Pani Doroty Semczyk.

Wszyscy uczestnicy za udział w festiwalu otrzymali nagrody – pluszowe misie i pamiątkowe dyplomy.

Na koniec dla najbardziej wytrwałych uczestników festiwalu odbyło się losowanie, gdzie dyrektor M-GOKSiR Pan Edward Szymainda wylosował dwóch szczęśliwców, którzy otrzymali nagrody w formie dużych pluszowych misiów towarzyszących dzieciom podczas występów.

Po rozdaniu wszystkich upominków bardzo szczęśliwi i zadowoleni ze swoich występów mali artyści udali się do domów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom muzykalności i odwagi, a nauczycielom wychowawcom dziękujemy za przygotowanie małych wokalistów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w równie licznym rozśpiewanym gronie.

Dziękujemy także głównemu organizatorowi Festiwalu dyrektorowi Edwardowi Szymaindzie za zaproszenie do współpracy przy organizacji tego Festiwalu Piosenki Rady Pedagogicznej naszego przedszkola.

nauczyciel PP nr 5 w Zdzieszowicach
mgr Agnieszka Zimerman