Optymistyczne podróże matematyczno - przyrodnicze

Kształtowanie umiejętności klasyfikowania u małych dzieci jest procesem długotrwałym. Umiejętności te rozwijamy przez cały czas i przy każdej okazji. Klasyfikowanie jest potrzebne do tworzenia pojęć w obrębie wszystkich zakresów wiedzy. Im sprawniej dzieci klasyfikują, tym łatwiej rozumieją rzeczywistość, porządkują i nazywają ją. W tworzeniu zbiorów uwzględniamy wiele cech takich jak: nazwa, przeznaczenie, sposób użytkowania, barwa, kształt, wielkość, długość, szerokość, wysokość, ciężar, grubość i wiele innych.

Podczas zajęć dzieci miały możliwość:
• uporządkowania sali i umieszczenie w odpowiednich pudłach: maskotek, klocków, lalek, owoców oraz warzyw;
• ustalenia równoliczności, a także określenia, gdzie jest więcej i o ile więcej; gdzie jest mniej i o ile mniej;
• doliczania i odliczania rzeczy;
• uczestniczenia w zabawach ruchowych.

Podczas spotkania uroczyście wręczyliśmy nagrody dzieciom, które brały udział w konkursie plastycznym "Zima wokół nas".
Relacja 2018-03-07, 19:28 | autor: Izabela Konieczny