Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

MARCINKI 2017

Uroczyste obchody Dnia Św. Marcina to już tradycja w "Tęczowej Piątce.
16 listopada przedszkolaki i ich rodzice oraz cały personel przedszkola zebrali się wieczorem, by świętować Dzień św. Marcina.
W tym roku najpierw wszyscy uczestnicy udali się za bohaterem na koniu, na pochód ulicami Zielona i Akacjowa. Korowód uatrakcyjniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica przygrywając nam podczas przemarszu oraz piękne, kolorowe lampiony trzymane przez dzieci ubrane w odblaskowe kamizelki, ze względu na ich bezpieczeństwo. Następnie po powrocie, na placu przedszkolnym, można było ogrzać się przy ognisku oraz gorącą herbatą i bigosem. Wszyscy otrzymali również Rogaliki Marcinkowe, upieczone specjalnie na tę okazję przez pracowników naszej placówki.
Głównymi organizatorami corocznej uroczystości w naszym przedszkolu jest Pani Ewa i Pani Iza, które przybliżyły nam postać tego zawsze niosącego pomoc świętego. Zaprezentowały legendę o tym, jak św. Marcin przepołowił mieczem swój żołnierski płaszcz, by odziać drżącego z zimna żebraka . W rolę św. Marcina po raz kolejny wcielił się Pan Łukasz.
Wieczór uatrakcyjnił nam Teatr Ognia i Światła Nam-Tara z Chorzowa, przy którym wspaniale wszyscy się bawili oglądając taniec z ogniem. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Zdzieszowicach. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w uroczystości oraz tym, którzy zaangażowali się w organizację szczególnie Panu Witoldowi Lika, który pięknie oświetlił nam szczególny wieczór oraz Agacie i Krzysztofowi Lepich za udostępnienie nam koników dla św. Marcina. Liczymy na do dalszą, owocną współpracę.
Relacja 2017-11-19, 18:50 | autor: Agnieszka Zimerman
Przedszkolowo.pl logo