"Podróże matematyczno - przyrodnicze"

7 listopada nasze wszystkie optymistyczne przedszkolaki spotkały się zna Sali gimnastycznej, aby podsumować miesiąc październik. Po odśpiewaniu naszego przedszkolnego hymnu, wszystkie grupy zaprezentowały się poprzez wytęp z „jesiennego” repertuaru. Pani Dyrektor wyczytała październikowych solenizantów urodzinowych, którym zaśpiewaliśmy gromkie „Sto lat!”.
Po wszystkich występach, pani Agnieszka w ramach programu ”Podróże matematyczno- przyrodnicze”, przeniosła nas w świat przestrzeni matematycznej. Tematem spotkania było ”Wesołe zabawy- orientuję się w przestrzeni”. Głównym celem spotkania było- Kształtowanie świadomości własnego ciała. Ogólna orientacja w położeniu przedmiotów w przestrzeni i kierunku ruchu (w tył, w przód, na dół, do góry). Udział w zabawach ilustrowanych ruchem do treści piosenek. Zabawy na materiale jesiennym( liście, żołędzie, „świeżaki”). Dostrzeganie i nazywanie części ciała: głowa, szyja, ramiona, ręce, brzuch, nogi (zabawy inscenizowane). Zdobywanie orientacji w położeniu (przede mną, za mną) i kierunku ruchu przedmiotów (z boku, z prawej, z lewej, przed siebie, w tył).Wprowadzenie kierunku od osi ciała (lewa, prawa). Udział w prostych zabawach ruchowych z elementami tańca. Wspomaganie orientacji kierunkowej względem innych przedmiotów. Dzieci radziły sobie doskonale.
Na koniec spotkania pani Dyrektor wręczyła nagrody dla dzieci, które wzięły udział w konkursie jesiennym, organizowanym przez panią Małgosię.
Następne spotkanie już nie długo- podsumowanie miesiąca listopada i kolejna niespodzianka.
Relacja 2017-11-19, 18:23 | autor: Agnieszka Zimerman