Spotkanie ze świnką morską

Biedroneczki cały tydzień poznawały zwierzęta domowe, ich wygląd, sposób poruszania się, charakterystyczne znaki, ich przysmaki, a także jak należy opiekować się i dbać o dane zwierzę. Wielką niespodziankę przygotowała dzieciom pani Wiola, która przywiozła udomowionego gryzonia - kawię domową, potocznie nazwaną świnką morską. To przesympatyczne małe zwierzątka, które odpowiednio traktowane są bardzo towarzyskie – dobrze znoszą głaskanie czy trzymanie na rękach. Swoją nazwę „ świnka” zawdzięcza budowie ciała: krótkie nóżki i masywny tułów, zaś „ morska „ – prawdopodobnie dlatego, że przybyła zza mórz. Pani Wiola opowiedziała nam o ciekawych rzeczach dotyczących życia świnek morskich, a potem ją nam pokazała. Biedroneczki mogły również pogłaskać świnkę morską, a także karmić, jeżeli tego chciała. Jednak wszystkie dzieci starały zachowywać się cichutko, aby jej nie wystraszyć. Brawo, Biedroneczki potrafią dbać o zwierzątka!

Relacja 2017-11-02, 22:35 | autor: Beata Koj