Biedroneczki ćwiczą - lekcja pokazowa

Biedroneczki miały możliwość poznać trenera taekwondo. Na początku wszystkie dzieci z pełnym zaangażowaniem uczestniczyły w rozgrzewce. Starały się bardzo dokładnie wykonywać wszystkie ćwiczenia pokazane przez trenera. Następnie zapoznane zostały z pojęciem taekwondo – sztuką walki za pomocą nóg i rąk. Taekwondo jest także dyscypliną sportową angażującą całe ciało z użyciem obu rąk i obu nóg w ćwiczeniu technik samoobrony. Ale dla naszych przedszkolaków to jeszcze daleka droga. Biedroneczki po krótkiej rozgrzewce chętnie stoczyły walki w parach. Dzieci zapoznane zostały z zasadami walki sportowej i punktacją. Biedroneczki cieszyły się z wygranej walki, ale także uczyły się przegrywać. Jednak wszyscy wspaniale się bawiliśmy!
Relacja 2017-11-02, 21:52 | autor: Beata Koj