O przyrodzie w bibliotece.

Słoneczka bardzo lubią odwiedzać bibliotekę, dzięki uprzejmości Pań bibliotekarek gościmy tam dość często. Tym razem spotkaliśmy się w ramach realizacji projektu "Cztery pory roku w przyrodzie i plastyce" który jest realizowany w naszej grupie. Celem programu jest kształtowanie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody , budzenie ciekawości na zjawiska zachodzące w przyrodzie w poszczególnych porach roku. Spotkanie było poświęcone aktualnej porze roku -jesieni. Dzieci wysłuchały opowiadania z serii "Przygody Kubusia Puchatka- Jesienne zabawy". następnie dowiedziały się dlaczego liście zmieniają kolor i spadają z drzew. Ostatnim punktem naszego spotkania była praca plastyczna wykonana z liści jesiennych drzew. Prace dzieci można oglądać w bibliotecznym holu.
Relacja 2017-11-01, 08:38 | autor: Małgorzata Gasz