Piramida zdrowego żywienia

W piątek dzieci z grupy Myszki zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia - omawialiśmy kolejne jej pietra. Zaczynając od podstawy piramidy najwięcej należy spożywać warzyw oraz owoców, następnie produktów zbożowych, takich jak różnego rodzaju pieczywo, kasze, makarony, ryż. Kolejnym piętrem piramidy są produkty mleczne: mleko, kefir, jogurty, sery, masło itd. Na przedostatnim pietrze znajdują się: ryby, jaja, mięso czerwone oraz drób. Ostatnim elementem piramidy są oleje roślinne, nasiona oraz orzechy.

Dzieci naklejały wcześniej przygotowane obrazki różnych produktów na dużą makietę piramidy zdrowego żywienia. Wspólnie ustalaliśmy, w jakim miejscu piramidy powinny znajdować się poszczególne produkty. Przy okazji utrwaliliśmy informacje związane z figurą geometryczną, jaką jest - TRÓJKĄT.
Relacja 2017-10-29, 11:08 | autor: Izabela Konieczny