Biedroneczki robią sałatkę owocową

Biedroneczki cały tydzień poznawały owoce i miejsca w których rosną owoce, a także nazwy popularnych drzew owocowych. Poznawały, nazywały i rozróżniały poprzez zmysł dotyku, wzroku i smaku różne owoce. Poznały także owoce polskie, a także owoce egzotyczne. Poznały walory zdrowotne owoców. Dlatego w ostatnim dniu tygodnia wspólnie wykonaliśmy sałatkę owocową z owoców, które dzieci przyniosły do przedszkola, a za które wszystkim rodzicom serdecznie „ dziękujemy”. Wszystkie „ Biedroneczki” pamiętały, że przed pracą należy umyć ręce, potem zakładaliśmy fartuszki, no zabraliśmy się do pracy. Wszystkie dzieci chętnie kroiły przygotowane owoce na drobne kawałki, potem wymieszaliśmy owoce i dzieci same sobie nakładały na miseczkę. Jak wszystkim smakowała samodzielnie wykonana przez małych kucharzy sałatka. Była pyszna, a zrazem zdrowa – owocowa!!!
Relacja 2017-10-08, 22:30 | autor: Beata Koj