Podsumowanie programu "Wiem, czuję, rozumiem wychowanie ku wartości - PIĘKNo"

Dnia 20.03.2017r. odbyło się spotkanie na Sali gimnastycznej. Rozpoczęło się powitaniem wszystkich dzieci ,pięknymi ukłonami, dygnięciami -wspólnym zaśpiewaniem naszego optymistycznego hymnu „My jesteśmy przedszkolaki optymiści.”Następnie dzieci miały możliwość zobaczenia przedstawienia pt. „Dwie Dorotki” w wykonaniu personelu przedszkola- ukazującego piękno wewnętrzne człowieka. Dzieci miały możliwość dostrzeżenia piękna nie tylko zewnętrznego -pięknej Sali pięknych kwiatów, motyli, kolorów, barw ale zauważenie, że liczy się piękno człowieka wewnętrzne- jego Dobro i szlachetne postępowanie. Po przedstawieniu zaprosiliśmy solenizantów marcowych na środek i złożyliśmy życzenia. W dalszej części dzieci mogły wykazać się w zabawach:- Maluszki przedstawiając „Piękne uśmiechy”, -Biedronki, -„Piękne ukłony” -Myszki - „Piękne uściski” z kolegą koleżanką oraz Pajacyki - „Najpiękniejsze pozy”. Później odbył się pokaz mody, każdej z grup, podziwialiśmy pięknie ubrane dzieci, szczególnie dziewczynki w pięknych sukniach a chłopcy w eleganckich koszulach, oczywiście nasze panie również zaprezentowały swoje wspaniałe kreacje. Wszystkie grupy przygotowały również wiosenne nakrycia- peleryny w które zostały przystrojone nasze kochane panie, które nam wspaniale gotują. Następna Zabawa i zadanie było dla nauczycieli grup namalowanie na sztalugach najpiękniejszej pracy pastelami, tematyka „Najpiękniejsze kwiaty” oczywiście z pomocą dzieci i przy ich silnym dopingu. Zabawa „Kwiatki dla pięknych pań -to wręczenie przez dzieci wszystkim paniom kwiatów za ich piękne talenty. Rozmawialiśmy i wyszukiwaliśmy co jest „Piękne” oglądaliśmy i podziwialiśmy pięknie przystrojoną salę oraz piękno za oknem słońce, kwiaty, drzewa, ptaki itp.)
Dzieci miały możliwość zaprezentowania pięknych zdobytych umiejętności Słoneczka – zaprezentowały piosenkę „Kiedy słońce świeci „ wraz z ilustracją ruchową, Biedroneczki- zaprezentowały piękny „wiosenny wiersz”, Myszki –zaprezentowały piękny taniec „Wiosenny walczyk, Pajacyki –zaprezentowały piękną grę na bum rurkach do utworu i to przy Hasłach: I Maluszki pięknie śpiewają do zabawy zapraszają II Biedroneczki recytują wszyscy pięknie wysłuchują III Myszki pięknie dziś tańcują aż wszyscy się dziwują, IV Pajacyki pięknie grają na bum rurkach melodię wygrywają. Pod koniec zaprosiliśmy do zabawy ruchowej „Różyczka” tańczonych w dwóch kołach. Na zakończenie odbyła się zabawa ruchowa dla wszystkich dzieci Marmurki- figurki tworzenie pojedynczo lub w parach najpiękniejszej pozy- Grupa I – figura pojedyncza, Grupa II - figura w parach, Grupa III - figury w trójkach a Grupa IV figury w czwórkach w pozycji wysokiej, średniej lub niskiej. Na Zakończenie pani Ewa zaprezentowała na slajdach i filmikach piękne miejsca na świecie. Dzieci wspaniale się bawiły i razem spędziliśmy naprawdę piękny i cudowny dzień, dziękuję wszystkim za udział i pomoc, życzę wielu tak pięknych i wspaniałych dni.
Relacja 2017-04-02, 21:21 | autor: Ewa Kwoczała