Biedroneczki realizują wartość - piękno.

Biedroneczki w marcu realizowały ogólnopolski program „Wychowanie ku wartościom: wiem, czuję, rozumiem”, gdzie poznały różne rodzaje” piękna”. Dzieci kształtowały wartość jaką jest „ piękno”, czyli postawę człowieka przyjaźnie nastawionego do świata, którego celem jest czynienie dobra w oparciu o własne maniery oraz piękne postępowanie. Na pierwszych zajęciach dzieci zrozumiały, że piękno to coś, co nas zachwyca i czyni nas lepszymi, kiedy zapoznane zostały z pięknem muzyki. Biedroneczki słuchały muzyki poważnej A. Vivaldiego – „ Cztery pory roku – Wiosna”, próbowały opisywać muzykę własnymi słowami, wyrażały ją ruchem, a także rozpoznawały instrumenty, które tworzyły to piękne dzieło. Biedroneczki poznały także nowe instrumenty takie jak: cymbałki i dzwonki, gdzie zapoznane zostały ze sposobem gry na tych instrumentach i same próbowały wygrać gamę. Dzieci wykonały także bilety na koncert muzyczny, na który się potem udały. Każde dziecko, które miało bilet mogło wejść na salę koncertową, gdzie odbył się wspaniały koncert w wykonaniu pani Beatki i pana Tomka. Biedroneczki wiedzą już jak należy zachować się na koncercie, a później wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Na następnych zajęciach dzieci kształtowały poczucie piękna naturalnego poprzez wdrażanie do dbałości o piękno przyrody. Biedroneczki wiedzą, że mieszkańcami lasu są zwierzęta, owady, ptaki, dlatego szanują ich dom i potrafią odpowiednio zachować się w lesie. Dzieci potrafią dostrzec naturalne piękno, piękno leśnej przyrody i wyraziły to w pracy plastycznej. Każda grupa dzieci wykonała piękną makietę lasu. Brawo, Biedroneczki.
Relacja 2017-03-26, 18:05 | autor: Beata Koj