Kreatywny zielony dzień u Biedroneczek

W grupie Biedroneczki 10.03.2017 roku odbył się dzień zielony, jednak aby uściślić był to kreatywny zielony dzień, gdyż dzieci wykazywały się w tym dniu swoją kreatywnością. Na początku dzieci powitała pani „Witaminka”, która zachęcała do jedzenia witamin. Jednakże dzieci musiały znaleźć odpowiedź na pytanie – gdzie się znajdują witaminy ? Dzieci rozpoznawały i nazywały zielone owoce i warzywa, dokonywały ich klasyfikacji i przeliczały je. Następnie słuchały wiersza B. Formy – „ W sadzie” i wypowiadały się na temat wiersza. Bawiły się także podczas zabawy ruchowo – naśladowczej „ W sadzie”. Dzieci rozwijały swoją kreatywność i pomysłowość podczas poszukiwania odpowiedzi na pytanie – dlaczego owoce i warzywa, które dzisiaj oglądamy są w kolorze zielonym? Biedroneczki poznały naturalne barwniki i sztuczne barwniki spożywcze, które znajdują się w cukierkach, lizakach, miśkach itp. – dzieci uczestniczyły w doświadczeniu – gdzie cukierki zalane zostały wodą i mogły zobaczyć piękny efekt barwników spożywczych. Później Biedroneczki oglądały jak sztuczne barwniki spożywcze rozpuszczają się w wodzie. A następnie tworzyły piękne fantazyjne wzory na mleku z kilku kropli kolorowych barwników. Efekt pracy dzieci był zdumiewający i przepiękny. Super, Biedroneczki!!! Dbając o swoje zdrowie, dzieci robiły zielone szaszłyki owocowe, które z ochotą później zjadały.A także koktajl, który przygotowały dzieci z grupy starszej był koloru zielonego. Był to wspaniały dzień, dzień pełen wrażeń.
Relacja 2017-03-19, 21:51 | autor: Beata Koj