Biedroneczki realizują program 'Wychowanie ku wartości"

Biedroneczki w styczniu realizowały ogólnopolski program „Wychowanie ku wartościom: wiem, czuję, rozumiem”, gdzie kształtowały wartość wychowania jaką jest sprawiedliwość. Dążyliśmy do tego, aby nauczyć dzieci, jak być przyzwoitym człowiekiem , jak budować dobre relacje z rówieśnikami i jak dokonywać właściwych wyborów. Pierwszego dnia realizowaliśmy temat: „ Czy możemy sami wymierzać sprawiedliwość? Dzieci zapoznane zostały z wagą, która jest symbolem sprawiedliwości. A także jak należy się zachować w różnych sytuacjach, aby było sprawiedliwie. Przedstawiły scenkę kłótni o zabawkę – samochód i poszukiwały sprawiedliwych rozwiązań z zaistniałej sytuacji. Następnego dnia realizowałyśmy temat: „Stosuję się do reguł”. Dzieci zapoznane zostały z regułami, które obowiązują każdego człowieka ( dorosłego czy dziecka), również sportowca. Jeżeli sportowiec jest najlepszy w swojej dziedzinie to zwycięża i staje na podium. Stworzyliśmy konkurencje – rysowania kół na czas. Dzieci, które narysowały najwięcej kół, stanęły na podium – były najlepsze w tej konkurencje. Później poznaliśmy misiaczka, który się z nami bawił i starał się sprawiedliwie obdarować dzieci małymi misiami. Jednak nie zawsze mu to wychodziło, dlatego Biedroneczki często pomagały misiowi, aby było sprawiedliwie. Brawo!!! Biedroneczki rozumieją już wartość, jaką jest sprawiedliwość.

Relacja 2017-02-14, 22:32 | autor: Beata Koj