"Wychowanie do wartości"- Sprawiedliwość

Mamy za sobą już kolejne spotkanie dotyczące realizacji programu "Wychowanie do wartości". Jak wiadomo celem przewodnim programu jest wprowadzenie dzieci w świat ogólnoludzkich wartości moralnych.
Tym razem pragnęłyśmy uzmysłowić jak ważną wartością w życiu każdego człowieka niezależnie od wieku jest sprawiedliwość. Dzieci miały okazję wykazać się umiejętnością rozwiązywania sytuacji problemowych. Poprzez szereg różnych przykładów a także pouczające opowiadanie starałyśmy się uświadomić dzieciom jak ważne jest w życiu codziennym kierowanie się sprawiedliwością np: w odniesieniu do sprawiedliwego podziału, czy osądu na czyjś temat. Dzieci w bardzo interesujący i dojrzały sposób wypowiadały się na temat co to znaczy postępować sprawiedliwie.
Nie zabrakło również nawiązania do Praw Dziecka w zrozumieniu tych zagadnień pomogła nam bajka animowana inspirowana prawami najmłodszych. To było bardzo pouczające spotkanie. Mamy nadzieję, że nasze dzieci również w życiu dorosłym będą kierowały się tą szlachetną cechą.

Relacja 2017-02-06, 23:44 | autor: Małgorzata Gasz