Niebieski dzień w Pajacykach

W ramach realizacji program Optymistyczne Przedszkole – kolorowe dni 18.01.2017 świętowaliśmy niebieski dzień. Podczas tego dnia dzieci miały dużo zabawy. Pierwszym punktem naszego dnia było doświadczenie pt.”Wędrująca woda”. Zapytałam dzieci: “Czy woda potrafi się przemieszczać?”, Aby się tego dowiedzieć przeprowadziliśmy doświadczenie, którego efekty, chociaż długo wyczekiwane, zachwyciły nas do tego stopnia, że co jakiś czas powtarzamy zabawę.
Kolejnym punktem tego niebieskiego dnia było wykonanie niebieskich galaretek, które mogliśmy skonsumować podczas podwieczorku. W tym dniu słodkich łakoci nie było końca ponieważ po zrobieniu galaretki zabraliśmy się do upieczenia babki z polewą niebieską.. mmmm pychotka . Ten dzień był dniem pełnym kulinárních przysmaków. Zobaczymy co będziemy gotować podczas zielonego dnia?
Relacja 2017-01-30, 21:17 | autor: Ewa Kwoczała