Czerwony Dzień u "Słoneczek"

Mamy za sobą kolejny kolorowy dzień, tym razem dominował kolor czerwony. Maluszki bez problemu znajdowały w swojej sali przedmioty, a także segregowały warzywa i owoce wybierając te w kolorze czerwonym . Bawiliśmy się z udziałem chusty animacyjne sprawdzając i utrwalając znajomość także innych barw. Rozmawialiśmy o tym z czym dzieciom kojarzy się czerwień, najczęstsze skojarzenia to strój Mikołaja, pomidory, truskawki. Zapoznaliśmy się z walorami zdrowotnymi i smakowymi soku z czerwonej porzeczki. Dzieci wiedzą, że napój ten zawiera dużą zawartość witaminy C i warto go pić, dlatego wszyscy bez oporów próbowali witaminowego napoju. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną - duże czerwone jabłuszko wyklejane czerwonymi kulkami bibuły.
Relacja 2017-01-08, 16:20 | autor: Małgorzata Gasz